Уайт отбелязва най-високото в кариерата си 37, докато Булс се покачва от 22, за да зашемети Кингс 113-109
AP News | 2024-03-05 | 08:09:02

САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Коби Уайт имаше най-високите в кариерата си 37 точки, а ДеМар ДеРозан отбеляза 19 от своите 33 в четвъртата четвърт, когато Чикаго Булс се събраха от 22 точки по-малко, за да победят Сакраменто Кингс със 113-109 в понеделник вечерта.

Уайт добави седем асистенции и пет борби, а Чикаго изпревари Сакраменто с 36-18 през четвъртата четвърт за да прекъсне поредица от четири загуби срещу Кингс.

Айо Досунму вкара 20 точки, а Никола Вучевич имаше 10 точки и 13 борби.

Де'Арън Фокс поведе Кингс с 20 точки и 10 асистенции, след като пропусна два мача с натъртено ляво коляно.

Домантас Сабонис имаше 18 точки и 21 борда за своя 43-и пореден дабъл-дабъл, преди да отпадне фаул в края на четвъртата четвърт.

Сакраменто постигна 89-67 с 3:28 до края в третата, но Булс се върнаха в четвъртата четвърт, водейки напред със 111-109 след пропуск на Уайт с оставащи 47,1 секунди.

ДеРозан добави два наказателни удара за 3,5 секунди до края, за да го запечата.

Кралете затвориха първата четвърт със серия 17-1, за да натрупат преднина от 36-22.

Чикаго отговори с 22-5 в началото на втората четвърт, за да покачи с 44-41. Кралете отново завършиха силно тримесечието, отбелязвайки последните осем точки, за да водят с 56-49 на полувремето.

Биковете спечелиха, въпреки че получиха аутбаунд с 51-32, включително 20-7 в офанзивата.

Въпреки това, Чикаго форсира 18 проигравания и извърши само 10, което доведе до предимство от 24-12 в точките обороти.

Булс: В Юта Джаз в сряда вечер.

Кралете: В Лос Анджелис Лейкърс в сряда вечер.